Zamknij
SAMORZĄDOWY INFORMATOR SMS     |     Wiadomości z Polski     |     Wiadomości ze Świata     |     Rozkład FRBUS     |     Rozkład PKP     |     Rozkład PKS     |     
Sonda
SAMORZĄDOWY INFORMATOR SMS - baner
policja skrót
Mikro porady
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Katalog online GBP
Wirtualne szlaki
Portal ochrona środowiska
Gazyfikacja gmin Dobrcz i Koronowo
Pytanie do... - lista
 

Pytanie zadane dnia 2015-01-12 15:32:10, przez Adam Staszewski
Panie Wójcie!
Kiedy dzieci z Zespołu Szkół w Borównie będą mogły korzystać z sali gimnastycznej? Oficjalne otwarcie odbyło się 20 listopada 2014, a po dzień dzisiejszy dzieci ćwiczą na korytarzu lub na dworzu.
Drugie pytanie dotyczy terminu realizacji budowy ścieżki pieszo-rowerowej Borówno-Dobrcz.
 
Szanowny Panie
Z informacji jakie udzieliła dyrekcja szkoły, informuję, że dzieci z ZS Borówo zaczęły korzystać z sali gimnastycznej tuż po przerwie świątecznej.
Natomiast w temacie ścieżki pieszo rowerowej informuję, że projekt jest gotowy. Starostwo powiatowe wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji, jak tylko inwestor pozyska środki zadanie będzie realizowane.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-11-13 12:33:02, przez Jolanta Woźniak
Witam
Chciałabym poruszyć sprawę,która dotyczy wielu rodzin na terenie naszej gminy.W tak dużej gminie brak publicznego żłobka nawet prywatnego.Jest to problem rodzin pracujących.Jesteśmy zmuszeni do wynajmowania osób do opieki nad dzieckiem jest to koszt w granicach 900 złotych.Czy gmina ma zamiar podjąć jakieś kroki w kierunku jego utworzenia, chociaż za półtora roku to już będzie interesowało mnie przedszkole, ale po mnie będą inne pracujące mamy,które będą borykały się z tym problemen.Niestety do pracy po urlopie macierzyńskim trzeba wrocić bo stanowisko nie będzie w nieskończoność czekało a wtedy przy naszych niewielkich wynagrodzeniach trzeba opłacić opiekunkę i koszty dojazdu i prawie nic nie zostaje.Zauważyłam,że odbywają się jakieś zajęcia świetlicowe dla dzieci na terenie naszej gminy ale wydaje mi się,że czas pomyśleć o tych najmniejszych pociechach i pomóc rodzinom,kore chcą mieć dzieci i chcą na nie pracować
Z poważaniem
 
Szanowna Pani
Gmina dysponuje przedszkolem, które znajduje się przy Zespole Szkół w Borównie, gdzie przyjmowane są dzieci od 3 lat, przy opłacie 5,50 zł – stawka żywieniowa i 1,00 zł / 1 h za ponad wymiarową opiekę (szczegóły w ZS Borówno, tel. : 52-381-81-10)
Na terenie gminy działa również niepubliczne przedszkole, które mieści się przy Poczcie Polskiej w Dobrczu, tel.: 512-202-273
Obecnie gmina nie dysponuje żłobkiem, gdyż nie było takiego zapotrzebowania. Swego czasu działał Klubik Dziecięcy Smerfuś, który ze względu na brak zainteresowania został zamknięty.
Obszary wiejskie mają tradycję wychowywania dzieci w początkowym okresie ich życia w domach, gdzie opiekę nad nimi sprawują zazwyczaj dziadkowie dlatego temat jest tak rzadko wywoływany.
Niemniej temat zostanie przedstawiony na Komisji Rady Gminy, gdzie opracowanie analizy pokaże sens tworzenia żłobka na terenie gminy.
Jednakże powyższe działanie wymagać będzie zabezpieczenia stosownych środków w budżecie.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz - tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-11-05 12:21:27, przez Janina Korcz
Szanowny Panie Wójcie.
Pytanie moje to, kiedy wreszcie Strzelce Górne doczekają się połączenia autobusowego z Bydgoszczą. To już są kpiny z mieszkańców. Na ostatnim zebraniu wiejskim obiecał Pan, że już za kilka dni autobus pojedzie.
Dziś jest 5 listopada i autobusu nie ma. Pan sobie chyba nawet nie zdaje sprawy jakie to dla mieszkańców ważne. Ja osobiście jestem już starszą, schorowaną osobą, mam także chorego męża, który potrzebuje opieki i  nie może jeżdzić samochodem. Nie można się dostać ani do lekarza ani do Gminy, by zaraz wrócić. Dużą część swojej emerytury muszę wydać na taksówki. To jest XXI wiek i chyba potrzeby mieszkańców, płacących podatki w swojej Gminie powinny być nadrzędne.
 
Szanowna Pani
PKS jest w trakcie tworzenia mapy przebiegu linii komunikacyjnej. Natomiast zarządca drogi, gdzie będą zlokalizowane przedmiotowe przystanki musi wydać opinię wraz z podaniem warunków korzystania z przedmiotowych przystanków przez PKS. Kwestia ta jest w uzgodnieniu i dotyczy Gminy Osielsko.
Przystanki na terenie Gminy Dobrcz zostały już uzgodnione. Sprawa jest w toku i nie zależy w całości od wójta.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-11-03 18:01:07, przez Marlena Nowak
Witam,mam trzy sprawy:
1.Czy jest możliwość postawienia tabliczki przy wjeździe do domów z nr 68 (B,C,D,E,F itd.) Takie rozwiązanie widziałam w Kozielcu,Trzęsaczu,na pewno byłoby to ułatwienie.Teraz kurierzy itp.błądzą,dzwonią i nie wiedzą gdzie są te numery.
2.Czy w Trzeciewcu w najbliższym czasie zostaną ustawione nowe skrzynki pocztowe? Część od boiska nie ma skrzynek,te w pobliżu sklepu nie są w dobrym stanie i jest ich za mało.
3.Plac zabaw po lecie jest w złym stanie - w tej chwili zagraża bezpieczeństwu dzieci - piaskownica jest całkowicie zniszczona,belki na placu połamane,ławka wyrwana,bramka wystawiona.W pobliżu placu są 2 studzienki z ukruszoną pokrywą betonową.Szkoda,że taki piękny obiekt,w dodatku z nowymi bujakami jest zniszczony.
 
Szanowna Pani

Po konsultacjach z sołtysem informujemy, że na chwilę obecną nie mamy możliwości oraz nie widzimy konieczności umieszczenia tabliczek z zakresem numeracji w miejscowości Trzeciewiec. Ponadto po przeprowadzonej wizji w terenie stwierdziliśmy, że nie każdy mieszkaniec wywiązuje się z obowiązku posiadania na swoim budynku tabliczki z numerami domów, co z pewnością powoduje duże utrudnienie w dotarciu pod wskazany adres.
Ponadto jesteśmy w trakcie opracowywania mapy dla Trzeciewca która zostanie usytuowana koło świetlicy wraz z kierunkowymi tabliczkami domów. Niezależnie od tego mieszkańcy/właściciele nieruchomości powinni zaopatrzyć się w numery domów i zamontować je w widocznym miejscu.
W tej kwestii zostanie wysłana kurenda.

Z informacji uzyskanych z Urzędu Pocztowego w Dobrczu w roku 2014 nie będzie nowych skrzynek pocztowych, jednakże wszelkie zapotrzebowanie proszę składać listonoszom lub bezpośrednio w Urzędzie Pocztowym w Dobrczu, tel.: 52-381-82-42

Naprawa placu zabaw została zlecona, prace zostaną rozpoczęte w poniedziałek, tj. 8 grudnia br.
Natomiast uszkodzone pokrywy od studzienek były zgłaszane do zarządcy drogi jakim jest Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Ze względu na brak reakcji ze strony starostwa Zakład Usług Komunalnych w Dobrczu wymieni przedmiotowe pokrywy, które rozliczymy ze starostwem.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-22 19:37:41, przez jarosław jurek
witam panie wójcie zainteresowała mnię sprawa pogłębiania stawów znajdujących się w Gądeczu przy zakładzie rehabilitacji, czy jest to pierwsza potrzeba w Gądeczu a może chodnik dla dzieci do szkoły do Strzelec Górnych. Jestem ciekawy jaki jest koszt tej inwestycji i komu ona jest potrzebna niezbędnie pozdrawiam Jurek Jarosław
 
Szanowny Panie

Staw pogłębiany jest w ramach programu "Rewitalizacja zabytków parku w Gądeczu" zadanie jest w 90% finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu tj. ok 25.000 zł natomiast 10% finansowane jest przez gminę Dobrcz ok 3.000 zł.

Natomiast budowa drogi z Gądecza do Strzelec Górnych wraz ze ścieżką pieszo - rowerową finansowane jest przez zarządcę drogi jakim jest Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy przy wsparciu finansowym Gminy Dobrcz. Realizacja inwestycji rozpocznie się w 2015 roku.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-20 21:39:24, przez Remigiusz Wawrowski
Panie wójcie. Jestem wędkarzem z Kusowa. Mój problem polega na tym iż z pięknego kiedyś łowiska specjalnego jakim było jezioro w Kusowie zrobiło się miejsce niedotlenioniej zabrudzonej wody. Pytanie brzmi; Czy można przywrócić oczyszczalnię scieków z pobliskiego jeziora które dotleniło by wodę i w jakimś stopniu podniosło by poziom wody? Scieki wpływały do bagien następnie oczyszczały się i wpływały w jakimś stopniu czyste do jeziora. To jezioro wysycha i umiera. Chrońmy przyrodę. Przydały by się aeratory do spiętrzania wody co spowodowało by dotlenienie wody i zlikwidowanie zielonej mazi która pływa na powierzchni.
 
Jezioro w Kusowie jest jeziorem zamkniętym bez przepływu, które zasilane jest tylko wodami opadowymi dlatego w czasie suszy poziom wody się obniża.
Użytkownikiem i administratorem jest Polski Związek Wędkarski i w poruszonych sprawach proszę zwrócić się do PZW. Jednocześnie informuję, że od dwóch lat oczyszczalnia w Kusowie została wyłączona i jest złączona poprzez przepompownię z systemem kanalizacji bydgoskiej zatem nie ma możliwości zasilania jeziora.
W temacie dotlenienia jeziora proszę zadziałać z kołem wędkarskim, które opiekuje się tym łowiskiem.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-13 13:26:47, przez Tomek z Aleksandrowa
Panie Wójcie,
chciałbym zapytać o możliwość przycięcia akacji i brzóz rosnących na odcinku około 150m, przy drodze asfaltowej w okolicy ulicy Krótkiej (rejon działek 161/3, 147/2, 147/3, 147/6, 147/8, 152/5), w kierunku jeziora Borówno od strony działek "policyjnych"?
Gałęzie w/w drzew rozrosły się na działki i nad asfalt. Około rok temu Pani Radtke w rozmowie w UG twierdziła, że przycinka odbędzie się zimą 2013, nic takiego nie miało miejsca. Dodam, że drzewa te rosną w pasie drogowym, w pasie drogi gminnej. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale drzewa do 1/3 wysokości można przycinać bez zezwoleń.
pozdrawiam
 
Szanowny Panie

Podcinka zostanie wykonana jesienią.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-10-13 13:19:47, przez Tomek z Aleksandrowa
witam
Panie Wójcie, w odpowiedzi na pytanie mieszkanki Borówna z dnia 2013-09-19 odnośnie wycinki brzóz przy miejscu pamięci nad Jeziorem Borówno od strony działek "policyjnych", napisał Pan, że drzewa zostaną "zastąpione w okresie wiosennym nowymi nasadzeniami natomiast ogrodzenie zostanie naprawione i odświeżone". Mamy jesień a pańskie słowa zostały tylko na papierze, w w/w miejscu nic się nie dzieje. Pytanie też, jakie drzewa zostaną nasadzone, liściaste, inne liście będą mniej niszczyć?
pozdrawiam
 
Szanowny Panie

Gmina przygotowała miejsca nasadzeń jesiennych w tym jest obsadzenie tego miejsca.
Obecnie trwają ustalenia w sprawie ilości oraz gatunków nasadzeń.
Podczas prac gminy nad budżetem będą rozważane prace konserwacyjne samego pomnika w 2015 roku.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-09-25 19:41:34, przez Tomasz Dobrowolski
Na początku sierpnia br. zadalem pytanie dot. naprawy wiaty autobusowej w Dobrczu przy GOK. Czy sprawa ta zostanie poruszona, czy jednak nie, gdyż minęło już ponad 1,5 miesiąca i cisza???
 
Szanowny Panie

Szyby zostały zamówione, przystanek zostanie naprawiony do końca października.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-09-13 10:09:29, przez Tomasz Mucha
Panie Wójcie, tak czytam sobie o ścieżkach rowerowych i nachodzi mnie refleksja, że ktoś, kto to projektuje nie ma pojęcia o jeździe na rowerze. Budowa 2-3 kilometrów ścieżki na pewno nie poprawia bezpieczeństwa. Rowerzysta taki dystans przebywa w czasie około 5 minut, następnie musi się włączyć do ruchu na drodze, wjeżdżając z drogi podporządkowanej. Na dodatek budowa takich ścieżek z kostki brukowej też nie zachęca do jazdy. Do niedawna sam jeździłem tylko samochodem. Obecnie dojeżdżam rowerem do pracy do Bydgoszczy i wiem co mówię. I tu w zasadzie druga, nieco ważniejsza sprawa. W miejscowości Karczemka mieszkańcy chyba zapomnieli o przepisach odnośnie posiadania psów. Za niedopilnowanie psa (biegające luzem po ulicy), świadome lub nieświadome można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 250 zł, natomiast jeżeli taki pies kogoś ugryzie, a będzie to uszkodzenie ciała skutkujące zwolnieniem lekarskim powyżej 7 dni sprawa skończy się w sądzie i odszkodowaniem dla osoby pokrzywdzonej. Należałoby chyba rozesłać taką kurendę w celu przypomnienia. Jeżeli psy są bezpańskie to gmina jako gospodarz terenu powinna chyba je wyłapać, prawda? Już kilkakrotnie w godzinach wieczornych zostałem zaatakowany przez psy jadąc rowerem. Jak do tej pory udało mi się uniknąć pogryzienia. Bardzo proszę o interwencję. Z poważaniem eco-mieszkaniec Stronna.
 
Szanowny Panie

Gmina wraz z Powiatem Bydgoskim opracowała projekt sieci tras rowerowych w powiecie bydgoskim, gdzie została uwzględniona nasza gmina. Taki projekt do wglądu jest dostępny w naszym urzędzie, niebawem zostanie udostępniony na stronie internetowej.

Również uważam, że najlepsze trasy rowerowe nie są z kostki lecz to co zostało zbudowane pełni też funkcję chodników i na pewno nie będą przebudowywane.

Jeżeli chodzi o psy, dziękuję za informację, kurenda zostanie rozesłana do wszystkich miejscowości.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-08-26 14:53:11, przez Mieszkaniec Dobrcza
Witam
Problem dotyczy "syreny strażackiej".
Kiedy Gmina zamierza zmienić system powiadamiania strażaków, na inny, bardziej przyjazny mieszkańcom?
Wyjąca syrena, zarówno w dzień jak i w godzinach nocnych dla mieszkańców ul. Osiedlowej, Długiej, Ogrodowej i ulic przyległych jest bardzo uciążliwa.
Istnieją obecnie inne systemy powiadamiania, np. sms, czy telefony, które kierowane są do konkretnych odbiorców i  to wyłącznie do tych, których zdarzenie dotyczy.
Zgodnie z wytycznymi UE w sprawie niwelowania uporczywego, niepotrzebnego wręcz hałasu, który szczególnie utrudnia życie osobom starszym, chorym, dzieciom, czy zwierzętom, które nie rozumieją przyczyny wycia alarmu i się go po prostu boją, wydaje się być zasadnym zmienienie systemu powiadamiania na przyjazny otoczeniu.
Proszę o pilne zainteresowanie sie problemem, którego pomimo obietnic złożonych już kilka lat temu, Pan Wójt nie zrealizował.
Pozdrawiamy- Mieszkańcy Dobrcza
 
Szanowny Mieszkańcu

Powiadomienia SMS-owe strażaków funkcjonuje w naszej gminie, jednakże gdy nie ma reakcji strażaków syrena uruchamia się automatycznie.
Zdaję sobie sprawę z tej uciążliwości jednak na chwilę obecną jest to jedyny sposób powiadamiania strażaków.
Komendant OSP Dobrcz jest przeciwny likwidacji syreny niemniej planowana przebudowa linii energetycznej wzdłuż ul. Długiej będzie okazją do poszukania ewentualnej zmiany miejsca syreny.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-08-15 10:27:33, przez Anetta Sobocińska
Witam
Panie Wójcie,ja mam znowu to samo pytanie,,co z dalszą budowa chodnika na ulicy Borówieńskiej ,, ??
Byłam na wiosnę dowiedzieć się coś w tej sprawie,i powiedziano mi że chodnik będzie wybudowany na razie do pierwszego gospodarstwa,i tak jest zrobione,ale powiedziano mi również że są już stosowne dokumenty w sprawie dalszego odcinka i ta trasa miała być do samego Borówna,oczywiście cała ta inwestycja ma na celu bezpieczną drogę dzieci do szkoły.
Byłam niedawno w tej sprawie w urzędzie i się dowiedziałam coś zupełnie przeciwnego-że niestety w tym roku nie będzie przedłużenia tego co już jest ,że nawet nie wiadomo czy w przyszłym roku cokolwiek się zmieni,ponieważ nie ma jeszcze projektu.
Głównie chodzi o dzieci które chcą jeździć do szkoły i na orlika rowerami,bo przecież chodzi tu o Ich bezpieczeństwo,a budowa części chodnika i nie zrealizowanie jego dalszego kawałka ,to tak jakby wybudować plac zabaw i do piaskownicy nie nasypać piasku albo na gotowych stelażach nie zawiesić huśtawek.
Druga sprawa to wiaty na przystankach również na tej samej ulicy,mieszkam na osiedlu pod lasem i kilku uczniów szkoły w Dobrczu jeździ busem,ale nie mają gdzie się schować w razie deszczu czy zimą wiatru i mrozu.
Panie Wójcie ,osoby które dojeżdżają do pracy samochodem nie rozumieją problemu ale można by się zastanowić nad zrobieniem czegoś w tej sprawie,biorąc pod uwagę fakt ,że nie długo zaczyna się szkoła.
Będąc kilka miesięcy temu w gminie dowiedziałam się,że miasto nie wybuduje tam przestanków,ale powiedziano mi,że nasza gmina we własnym zakresie postara się o postawienie wiat z drewna.
Niestety teraz dowiedziałam się że miasto Bydgoszcz na pewno nie pozwoli nam na zbudowanie przystanków,ale mam pytanie : czy w tej sprawie coś było zrobione ,bo pani która mi o tym mówiła nie powiedziała w czasie przeszłym czyli,, nie pozwolili nam ,,tylko przyszłym-,, na pewno nam nie pozwolą,, wnioskuję że ten temat nie był w ogóle poruszony.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
 
Szanowna Pani

Aktualnie jest opracowywany projekt ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze Dobrcz-Borówno, który przewiduje zbudowanie bezpiecznych zatok autobusowych wraz z wiatami przy ww. trasie. Inwestycja biegnąca przez las i tereny objęte ochroną (w tym przypadku użytki ekologiczne) wymaga dodatkowych uzgodnień. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę głównym inwestorem będzie powiat przy wsparciu gminy. Trudno przewidzieć czas realizacji inwestycji.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-07-14 08:55:29, przez Hanna Kowalska osiedle pod lasem
Witam
pytanie dotyczy ścieżki rowerowej z Dobrcza do Borówna oraz przystanków autobusowych z " prawdziwego zdarzenia ".
Dzisiaj przystanek na tej trasie umiejscowiony jest w rowie ,czy zastanawiał się Pan jakie to jeste niebezpieczne dla naszych dzieci? co gmina w tej sprawie robi??
 
Szanowna Pani

Aktualnie jest opracowywany projekt ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze Dobrcz-Borówno, który przewiduje zbudowanie bezpiecznych zatok autobusowych na ww. trasie.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-07-10 19:29:39, przez Marian xxxxx
No i co pan wójt odpowie na to ze czesc mieszkańców sie niepodłaczyła jeszcze do kanalizy a mamy już 10 lipiec i sie nic niedzieje oczywiscie chodz o wies Augustowo obecnie toczą się postępowania administracyjne w sprawie niepodłączenia się części mieszkańców do kanalizacji. Wyznaczono ostateczny termin podłączenia do kanalizacji, który został wyznaczony na 30 czerwca 2014 roku, po tym terminie zostanie wszczęte postępowanie karne
 
Szanowny Panie

Wysłano ostateczne wezwanie do podłączenia (7 dni od otrzymania pisma) po tym terminie zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-07-08 11:33:17, przez Zatroskany Mieszkaniec
Dzień Dobry Panie Wójcie,
Wraca znany zapewne problem - parkowanie pojazdów na zakrętach przy plaży w Borównie. Czy jest jakiś pomysł na niesfornych kierowców, którzy blokują drogę. Mam świadomość, że czasem pojawi się tam patrol, ale nie może być przez cały czas. Czy jednak nie można tam zastosować jakichś innych skutecznych rozwiązań. Brakuje znaków zakazu, tablic informacyjnych. Może jakieś okresowe bariery co parę metrów, które wyrobiły by w kierowcach odruch zniechęcający do pozostawiania tam aut. Ledwo można przejechać "osobówką" a co mają powiedzieć Ci biedni kierowcy komunikacji publicznej i innych większych pojazdów. Proszę o opinię. To jest naprawdę poważny problem, który powraca co roku na około trzy miesiące.
 
Witam

Szanowny mieszkańcu
Przedmiotowa droga jest drogą powiatową, kilkakrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie. Państwa mail przekażmy do zarządcy dróg jakim jest Starostwo Powiatowego - sprawę będziemy monitować.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-07-07 08:54:16, przez Mieszkaniec Dobrcza
Szanowny Panie Wójcie.
Z prawdziwą radością odnotowaliśmy fakt budowy pierwszej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ul. Borówieńskiej. Prace na tym kilkunastometrowym odcinku zostały już zakończone i nie widać dalszej ich kontynuacji. Proszę o informację kiedy zostaną wznowione i jakie są dalsze plany na budową dróg rowerowych w najbliższej okolicy miejscowości Dobrcz.
Pozdrawiam
 
Szanowny mieszkańcu

Na dalszy odcinek ścieżki rowerowej do skrzyżowania w Borównie są wykonywane projekty, czas realizacji uzależniony będzie od finansów Powiatu Bydgoskiego. Jest to zadanie poprawy bezpieczeństwa na drodze powiatowej, które jest w gestii Starostwa Powiatowego.
Udziałem gminy jest opracowanie dokumentacji oraz ewentualna partycypacja przy wykupie gruntów.
Nowy okres wsparcia unijnego 2014-2020 przewiduje i promuje temat ścieżek rowerowych.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-06-12 18:49:13, przez Mieszkaniec Gminy Dobrcz
Panie Wójcie czy poruszy albo chociaż pomyśli Pan o sprawie boiska Orlik w Kusowie, gdyż teraźniejsze boisko nie przypomina murawy a chwasty z kamieniami i piasek przy bramkach. Czy nie można nawet wymienić tylko murawę na sztuczną albo chociaż zasiać trawę i je wyrównać!
Z góry dziękuje Panie Wójcie !
 
W ramach bieżącego utrzymania boiska murawa została wykoszona. Boisko w Kusowie jest bieżąco utrzymywane jak pozostałe boiska na terenie gminy. W sprawie Orlika w Kusowie, w przyszłości można rozważyć budowę tzw. Małego Orlika jednakże są to dalekosiężne plany, gdzie wykorzystuje się istniejącą infrastrukturę sportową.

odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz
tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-04-09, przez mieszkaniec Trzeciewca
Kiedy zostanie utwardzona droga między domami z nr 68 w Trzeciewcu? Droga jest krzywa, ma pełno dziur, duże dziury zaraz przy wjeździe w ulicę. Kiedy spadnie deszcz brniemy w błocie, glinie, nie jest możliwe przejechanie wózkiem dziecięcym. Po każdym wywiezieniu śmieci, po przejeździe traktorów, innych większych pojazdów tworzą się nowe koleiny, gorszej drogi we wsi nie ma.
 
Szanowny Panie

Przedmiotowa droga zostanie naprawiona do 15 maja br.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-04-07, przez Mieszkaniec gminy Dobrcz
Panie Wójcie,
Co się dzieje z naszym Wydziałem Komunikacji. Do tej pory nie zdarzały sie sytuacje, żeby był nieczynny tak długi okres. Rejestracje przyjmował Pan Tomek, albo ta Pani, która siedzi z nim w pokoju i było wszystko super. A teraz nagle zamkniete - coraz częściej i musimy jeździc do sąsiednich gmin. Czy nie można by powrócic do poprzedniego sposobu.
 
Szanowny Mieszkańcu
Wydział Komunikacji w Dobrczu jest nieczynny do 15 kwietnia, przyczyną jest urlop pracownika jednakże wszystkie sprawy można załatwić w Osielsku przy ul. Centralnej 6.
Jest to wyjątkowa sytuacja, która nie zdarza się często za utrudnienia przepraszamy jednocześnie prosząc o cierpliwość i zrozumienie.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-03-31, przez Mieszkaniec gminy Dobrcz
Dzień dobry.
W Dobrczu w budynku przy Urzędzie Pocztowym powstanie od wrześnie przedszkole dla dzieci. Jest ono oczywiście odpłatne. Proszę o informację, czy Gmina Dobrcz będzie dotowała pobyt dzieci z naszej gminy w tym przedszkolu? jeśli nie to dlaczego.
 
Szanowny Mieszkańcu

Uprzejmie informuję, że do Gminy Dobrcz nie wpłynęło żadne zgłoszenie wpisu do ewidencji placówek niepublicznych. W związku z powyższym trudno spekulować o nieistniejącej placówce.

Odpowiedź udzielił Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz, tel.: 52-364-80-10
 
 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 10 ] >> koniec
 
Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Dobrcz
Gmina Fair Play 2012
Badanie satysfakcji
e-Usługi
Ogłoszenia
Spacer dron
Telefony alarmowe
Kalendarz wydarzeń
środa, 23 sierpnia 2017
235 dzień roku
poprzedni miesiąc następny miesiąc
pn wt śr czw pt so nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
imieniny
Apolinarego, Miły, Róży
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Sluzba_zdrowia
Urząd Gminy w Dobrczu, ul. Długa 50, 86-022 Dobrcz, pow. bydgoski, woj. kujawsko-pomorskie
tel.: 52-364-80-10, fax: 52-364-80-32, email: dobrcz@dobrcz.pl, http://www.dobrcz.pl
NIP: 554-12-97-971, Regon: 000534256
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8  Stat24
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Akceptuję
ciasteczka
(cookies)